Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Дарко Мицевски
Среќен роденден Дарко Мицевски

Среќен роденден Дарко Мицевски

Денес својот 30.роденден го прославува играчот на ФК Вардар, се работи за Дарко Мицевски. Тој е повратник сезонава во Вардар, откако заедно со клубот во натпреварувачката сезона 2019/20 ја освои Шампионската титула. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ДАРКО !!