Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Кочо Димитровски
Среќен роденден Кочо Димитровски

Среќен роденден Кочо Димитровски

Рекордерот по бројот на настапи во Вардаровиот дрес Кочо Димитровски, денеска го прославува својот 68. роденден. Димитровски во “црвено – црниот” дрес настапуваше цели 17 сезони, односно настапи на 845 натпревари, од кои 416 биле првенствени и има постигнато 95 голови.

“Вардар Фанс” му го честита роденденот на вардаровата легенда, му посакува многу здравје и долговечен живот.