Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Фелипе
Среќен роденден Фелипе

Среќен роденден Фелипе

Денеска свој роденден прославува најдобриот играч на Вардар оваа сезона, бразилецот Хуан Фелипе. Бразилскиот офанзивен играч, Фелипе веќе втора сезона е во фудбалскиот клуб Вардар. Тој за кратко прерасна во љубимец на скопската публика и играч број еден во црвено-црниот фудбалски колектив.

Вардар Фанс” му го честита денешниот роденден на Фелипе и му посакува уште многу титули и успеси со Вардар во понатамошната кариера.