Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Џемал Ибиши
Среќен роденден Џемал Ибиши

Среќен роденден Џемал Ибиши

Денес својот 19-ти роденден го прославува, играчот на ФК  Вардар, се работи за Џемал Ибиши. На само 18 години младиот напаѓач потпиша професионален договор со првиот тим, откако настапуваше и за младинските екипи на клубот. Моментално Ибиши се наоѓа на подготовки во Анталија со првата екипа.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЏЕМАЛ !