Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Јован Попзлатанов
Среќен роденден Јован Попзлатанов

Среќен роденден Јован Попзлатанов

Денес својот 24.роденден го прославува играчот на ФК Вардар, Јован Попзлатанов. Од 2018 година настапува во црвено-црниот дрес и се надеваме дека уште многу години ќе го гледаме во клубот.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЈОВАН