Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Победникот во Лигата на Шампионите ќе добие нов трофеј, ЕХФ го претстави истиот
(ВИДЕО) Победникот во Лигата на Шампионите ќе добие нов трофеј, ЕХФ го претстави истиот

(ВИДЕО) Победникот во Лигата на Шампионите ќе добие нов трофеј, ЕХФ го претстави истиот

Екипата која во новата натпреварувачка сезона ќе ја освои Лигата на Шампионите, ќе добие нов трофеј. ЕХФ го претстави својот нов трофеј кој ќе се доделува на победникот, а е различен од трофејот кој се доделуваше во изминативе години.

Изработен е од рециклиран материјал, а целта е да се прикаже топката која на различен начин влегува во мрежата после постигнување на гол.