Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Мартин Радуловиќ Величковиќ
Среќен роденден Мартин Радуловиќ Величковиќ

Среќен роденден Мартин Радуловиќ Величковиќ

Денес свој роденден прославува повратникот во Вардар, Мартин Радуловиќ-Величковиќ.

Мартин е дете на Вардар, клуб во кој ги помина сите младински категории, а во 2020 година дебитираше за првиот тим, за следната година да замине од клубот.

Вчера, Вардар го промовираше во ново засилување, а нашата редакција му посакува здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАРТИН !!