Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Петар Гугуљанов
Среќен роденден Петар Гугуљанов

Среќен роденден Петар Гугуљанов

Денес својот 19-ти роденден го прославува играчот на ФК Вардар, се работи за Петар Гугуљанов. Играчот кој е роден 2002 година беше во стартниот состав на Вардар за првиот натпревар од пролетниот дел во ПМФЛ против екипата на Пелистер, дуел кој заврши со нерешен резултат 2:2, на кој Гугуљанов одигра 60 минути.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ПЕПИ

ФОТО: Вардар – фото галерија