Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Златко Таневски
Среќен роденден Златко Таневски

Среќен роденден Златко Таневски

Денес својот 37. роденден го прославува Златко Таневски, кој е дел од стручниот штаб на македонскиот фудбалски Шампион.

Таневски и во новата сезона ќе биде еден од помошниците на Васоски, кои ќе се обидат да извлечат максимум од екипата, со која разполагаат во моментов. Инаку Таневски е дете на Вардар, настапуваше за сите младинските екипи на клубот, додека црвено-црниот дрес го носеше во два наврати, а со Вардар успеа да освои и четири трофеи, шампиони на Македонија.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа, и уште голем број на успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТАНЕВСКИ !!