Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Тигран Барсегјан
Среќен роденден Тигран Барсегјан

Среќен роденден Тигран Барсегјан

Денеска свој роденден прославува играчот на ФК Вардар, ерменскиот крилен играч Тигран Барсегјан. На Барсегјан му посакуваме се најдобро, и по повредата да се врати во одличното издание во дресот на ”црвено – црните” како на мечот со Јагиелонија.

Среќен роденден Тигран!