Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Цветаноски

Среќен роденден Цветаноски

Денеска свој роденден прославува еден од најдобрите играчи во овој момент во ФК Вардар, Матеј Цветаноски. Офанзивецот на ,,црвено – црните” го прославува својот 23 роденден.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на Матеј и му посакува уште многу титули и индивидуални успеси со Вардар и со репрезентацијата на Македонија.

Среќен роденден Матеј!