Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Александар Бајевски
Среќен роденден Александар Бајевски

Среќен роденден Александар Бајевски

Денес роденден прославува Александар Бајевски, спортскиот директор на ФК Вардар. Популарниот Бајо е вардарово дете и поранешен капитен на тимот.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на Бајо и му посакува многу здравје, среќа, но и успешни работни денови минати како спортски директор на нашиот Вардар.

Среќен роденден Бајо!