Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен 40-ти роденден Александар Васоски!
Среќен 40-ти роденден Александар Васоски!

Среќен 40-ти роденден Александар Васоски!

Денеска својот 40-ти роденден го прославува најдобриот тренер во ПМФЛ, Александар Васоски.

Вардар Фанс” му го честита денешниот роденден на шефот на стручниот штаб на нашиот клуб, му посакува многу здравје, среќа, оваа година да го подгине трофејот со Вардар во ПМФЛ и уште многу успешни сезони минати крај „црвено – црните” бои.

По повод роденденот, со фотографија и честитки на Фејсбук се обрати и Филип Гачевски, капитенот на тимот:

77150160_1237710986414056_3038229869138804736_n