Wednesday ,04 August 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стојанче Стоилов е прогласен за „маж на годината“
Стојанче Стоилов е прогласен за „маж на годината“

Стојанче Стоилов е прогласен за „маж на годината“

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов е прогласен за „маж на годината“ според гласовите на социјалните медиуми. Признанието на вардаровиот пикер ќе биде доделено на 27.ноември во хотелот Double Tree by Hilton Skopje. Целта е овој настана да прерасне во традиција.

vardarfans-stole