Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Чарлестон
Среќен роденден Чарлестон

Среќен роденден Чарлестон

Денеска свој роденден прославува новиот играч на ФК Вардар, Чарлестон Силва Дос Сантос.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на Чарлестон, му посакува многу успех во фудбалската кариера и што повеќе постигнати голови и титули со ,,црвено – црните”.

Среќен роденден Чарлестон!