Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Новата сезона во регионалната-скопска лига стартува на 14.септември, дерби во второто коло против екипата на Шкендија
Новата сезона во регионалната-скопска лига стартува на 14.септември, дерби во второто коло против екипата на Шкендија

Новата сезона во регионалната-скопска лига стартува на 14.септември, дерби во второто коло против екипата на Шкендија

Новата сезона во регионалната-скопска лига ќе започне на 14.септември. За разлика од претходната, оваа сезона ќе се натпреваруваат вкупно 16 екипи, една од нив е Академијата на ФФМ, која ќе игра мечеви, но од ревијален карактер. Генерацијата 2005 на Вардар ја брани титулата од минатата сезона, додека дебитант во ова натпреварување е генерацијата 2006.

Во првото коло се среќаваме со Академијата на ФФМ, мечеви кои ќе немаат резултатско значење. Во второто коло на програмата е дербито против екипата на Шкендија. Ви го претставуваме распоредот на одигрување натпревари во есенскиот дел од сезоната, за двете генерации на Вардар.

1. коло: Вардар – Академија ФФМ

2 коло: Вардар – Шкендија

3 коло: Македонија Ѓ.П - Вардар

4 коло: Вардар – Работнички

5 коло: Шкупи – Вардар

6 коло: Вардар – Еуроспорт Куманово

7 коло: Њу Старс – Вардар

8 коло: Вардар – Кул Здравје

9 коло: Форца – Вардар

10 коло: Вардар – Милано

11 коло: Сарај – Вардар

12 коло: Вардар – Драчево Јуниор

13 коло: Грозданоски – Вардар

14 коло: Вардар – Фортуна 2009

15 коло: Скопје – Вардар

Есенскиот дел од сезоната во регионалната-скопска лига е предвиден да заврши на 11. декември.