Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар утре означува старт на подготовките за новата сезона
ФК Вардар утре означува старт на подготовките за новата сезона

ФК Вардар утре означува старт на подготовките за новата сезона

Фудбалскиот клуб Вардар утре стартува со подготовки за новата натпреварувачка сезона.

Фудбалскиот клуб Вардар објавува дека почетокот на подготовките за новата сезона е закажан за 6 јули (среда) со почеток во 17:30 на стадионот Борис Трајковски во населба Маџари. Во Скопје екипата ќе тренира се до заминувањето во Охрид на 26 јули каде ќе остане до 5 август.
Во склоп на подготовките закажани се следните подготвителни натпревари:
-17ти јули (дополнително ќе биде објавено)
-23ти јули против екипата на ФК Скопје
-27ми јули против екипата на ФК Охрид
-31ви јули против екипата на ФК Пелистер
-5ти август против екипата на Егнатиа (Албанија)