Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Одиграно првото пролетно коло во младинските фудбалски лиги
Одиграно првото пролетно коло во младинските фудбалски лиги

Одиграно првото пролетно коло во младинските фудбалски лиги

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел од сезоната во младинските фудбалски лиги. Со екипата на Победа го отворивме вториот дел од сезоната, одигравме четири натпревари на кои остваривме две победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Пионерските екипи на Вардар беа сигурни на домашен терен, додека на гостувањето во Прилеп освоивме бод со младинците, додека единствениот пораз го претрпеа кадетите.

Комплетни резултати од одиграното 11 коло:

Помлада Пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкупи  0:5

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Академија Пандев  2:0

ФК Њу Старс – ФК Пелистер  3:0

ФК Вардар – ФК Победа  3:1

ФК Шкендија – ФК Ренова  1:2

ФК Кул – ФК Брегалница  2:0

Пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкупи  4:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Академија Пандев  1:5

ФК Њу Старс – ФК Пелистер  0:2

ФК Вардар – ФК Победа  1:0

ФК Шкендија – ФК Ренова  5:1

ФК Кул – ФК Брегалница  1:0

0

Кадетска Супер Лига

ФК Шкупи – ФК Скопје  4:1

ФК Академија Пандев – ФК Македонија Ѓ.П  0:1

ФК Пелистер – ФК Њу Старс  2:0

ФК Победа – ФК Вардар  1:0

ФК Ренова – ФК Шкендија  2:0

ФК Брегалница – ФК Кул   2:1

Младинска Супер Лига

ФК Шкупи – ФК Скопје  3:0  ( службено)

ФК Академија Пандев – ФК Македонија Ѓ.П  5:3

ФК Пелистер – ФК Њу Старс  3:3

ФК Победа – ФК Вардар  0:0

ФК Ренова – ФК Шкендија  0:4

ФК Брегалница – ФК Кул   0:0