Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Александар Ставрев главен судија, на дербито помеѓу Шкендија и Вардар
Александар Ставрев главен судија, на дербито помеѓу Шкендија и Вардар

Александар Ставрев главен судија, на дербито помеѓу Шкендија и Вардар

Најдобриот Македонски судија според ФФМ за 2017 година, Александар Ставрев е делегиран за главен судија, на фудбалското дерби помеѓу екипите на Шкендија и Вардар. Овој натпревар ќе го означи стартот на пролетниот дел од сезоната, а на програмата е во среда во Тетово, со почеток од 14:00 часот.

Екипата од Тетово влегува со осум бодови предност пред екипата на Вардар, во овој дел од сезоната. Во среда ќе бидат одиграни и сите други дуели од првото пролетно коло во ПМФЛ