Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ставрев главен судија на македонското дерби
Ставрев главен судија на македонското дерби

Ставрев главен судија на македонското дерби

Вечното македонско дерби меѓу Вардар и Пелистер се игра во недела,  со почеток во 18-00 часот на националната арена “Филип Втори“. Токму на овој дуел опуларните „Комити“ ќе слават 30 години од своето формирање.

Фудбалската федерација на Македонија за овој дуел довербата за делитен на правдата му ја додели на Ставрев Александар од Скопје. Негови помошници ќе бидат Кировски Марјан (Скопје) и Костадинов Дејан (Скопје). Делегат на ова македонско “ел класико“ ќе биде  Насевски Антонио (Кратово)