Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > СТРИМ ВО ЖИВО! ФК Вардар- Т.Грозни 17-00 часот

СТРИМ ВО ЖИВО! ФК Вардар- Т.Грозни 17-00 часот

iL9FdW3n

Се уште сме под силен впечаток на ждребката во Лигата на Шампионите така и играчите на црвено-црните кој денес напладне дознаа дека силниот кипарски тим АПОЕЛ ќе биде нивни противник ќе го имаат првиот тест дуел во подготовките за овој двомеч .

Мечот е закажан со почеток во 17-00 со тимот на рускиот прволигаш Терек  Грозни на теренот  “Спортплац“ во Австрија . На мечот шефот на стручниот штаб на црвено-црните ќе може да ги види квалитетите на сите нови шест засилувања и на двајцата играчи кој се на проба во Австрија . Мечот во живо ќе можете да го проследите –  ТУКА