Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > СТРИМ !!ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ШТИП- Брегалница – ФК Вардар 16-00
СТРИМ !!ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ШТИП- Брегалница – ФК Вардар 16-00

СТРИМ !!ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ШТИП- Брегалница – ФК Вардар 16-00

 

Фудбалскиот клуб Вардар ќе врши пренос од гостувањето во Штип каде црвено-црните ќе имаат меч со тимот на Брегалница. Фудбалскиот клуб овој пренос преку стрим ќе го врши на на својата веб страница . Веќе се одредени првите 11  на кои смета Сергеј Андреев  да го почнат овој меч во Штип :    Пачовски,  Хамбарџумјан, Таневски,  Глигоров,  Попов,  Стојановски,  Ибричиќ,  Глигоров,  Љамчевски,  Блажевски,  Ивановски. Мечот е со почеток во 16-00 часот, а ќе може да го гледате на линкот подоле :

 

http://www.ustream.tv/channel/fk-vardar