Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Стрим во живо! ФК Силекс- ФК Вардар 15 часот
Стрим во живо! ФК Силекс- ФК Вардар 15 часот

Стрим во живо! ФК Силекс- ФК Вардар 15 часот

Денешниот дуел од 9-то коло во првата македонска фудбалска лига помеѓу домаќинот ФК Силекс и нашиот црвено – црн фудбалски колектив ќе може да го проследите низ директен пренос преку видео стрим од Кратово. Мечот е закажан со почеток во 15-00 часот.

Ова е последен меч од првиот круг во домашниот шампионат, Вардар атакува на 7 победа во 9 коло од ПМФЛ. По дуелот следи двонеделна пауза се до 18 октомври кога продолжуваат возбудувањата од домашниата фудбалска најквалитетна конкуренција. Мечот ќе може да го следите низ линкот подоле: