Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > СТРИМ ВО ЖИВО ! ФК ВАРДАР-Фк Младост Ц.Д.
СТРИМ ВО ЖИВО ! ФК ВАРДАР-Фк Младост Ц.Д.

СТРИМ ВО ЖИВО ! ФК ВАРДАР-Фк Младост Ц.Д.

Во моментов на теренот во Ѓорче се игра 30 минута од натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Младост. Црвено-црните имаат предност уште од 3 минута со голот на Блаежевски. Нашиот тим има целосен надмоќ на теренот и го напаѓа константно голот на противникот. Имаше и уште неколку одлични прилики за постигнување гол.

Натпреварот можете а го следите директно преку стрим ТУКА.