Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Видео стримови! ФК Вардар-Шкендија 17-30 часот
Видео стримови! ФК Вардар-Шкендија  17-30 часот

Видео стримови! ФК Вардар-Шкендија 17-30 часот

Црвено-црните денес  го играат натпреварот од второто  коло во новата 2016/2017 сезона во ПМФЛ против тетовскиот единствен конкурент за титулата екипата на ФК Шкендија. Овој меч вардарци го дочекуваат на минус два бода од црвено-црниот ривал од Тетово, по нашиот “кикс“ во воведното прволигашко коло кога во Струмица на стадионот “Младост“ одигравме неочекувано реми 1-1 со чаирска Слога. Мечот на ФК Вардар е закажан во 17-30 часот на арената “Филип втори“, а  од него може да проследите директен пренос преку видео стрим.

Од овој дуел кој е меч во рамки на 2.коло, како и досега мечевите на црвено-црните избраници на Гоце Седлоски ќе може да следите директен пренос на следниот линк  ТУКА  или  ТУКА!