Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ѓоргиев главен судија на дуелот во Маџари
Ѓоргиев главен судија на дуелот во Маџари

Ѓоргиев главен судија на дуелот во Маџари

Крумислав Ѓоргиев од Штип ќе биде главен судија на дербито на Втората лига – Запад помеѓу екипите на Вардар и Воска Спорт. Негови помошници ќе бидат Ристо Ѓорѓиев (Штип) и Зоран Саздовски (Штип).

Ѓоргиев минатата сезона во неколку наврати му судеше на Вардар, а сега ќе има повторно задача да му ја дели правдата на најтрофејниот.

Дуелот помеѓу екипите на Вардар и Воска Спорт се игра в недела со почеток од 16.00 часот во скопската населба Маџари.