Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гоцевски судија на дуелот Вардар – Победа
Гоцевски судија на дуелот Вардар – Победа

Гоцевски судија на дуелот Вардар – Победа

Гоцевски Марјан од Струмица е делегиран да го суди претпоследното коло за оваа календарска година, во кое во Скопје се среќаваат домаќинот Вардар и тимот на Победа од Прилеп.

На Гоцевски на овој дуел ќе му помагаат Станковски Ѓорѓи и Ангеловски Кире. Четврти судија ќе биде Мавров Васко. Сите доаѓаат од Струмица.

Дуелот на овие две екипи се игра утре, со почеток од 13.00 часот на стадионот во Маџари.