Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Остануваме лидери со помладите пионери и младинците, пионерите напредуваа на табелата
(ТАБЕЛИ) Остануваме лидери со помладите пионери и младинците, пионерите напредуваа на табелата

(ТАБЕЛИ) Остануваме лидери со помладите пионери и младинците, пионерите напредуваа на табелата

 После одигрување на 13.коло, правиме преглед на табелите во младинските фудбалски лиги. Го задржуваме лидерското место со помладите пионери и младинците. Од претстојниов викенд треба да стартува и вториот натпреварувачки круг, додека за пионерските екипи останува да го одиграат заостанатото коло против екипата на Пелистер.

Помлада пионерска Супер Лига

pomladi

Пионерска Супер Лига

pioneri

Кадетска Супер Лига

kadeti

Младинска Супер Лига

mladinci