Monday ,25 March 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар со проверени сили против Ренова
Вардар со проверени сили против Ренова

Вардар со проверени сили против Ренова

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, се одлучи денешниот дуел против тимот на Ренова да го започне со најсилниот свој состав. На денешниот дуел Вардар ќе брка трета победа од исто толку натпревари сезонава против Ренова.

Состав: 17056-vardaroviot-sostav-za-natprevarot-so-renova

На клупата за резерви шанса да влезат во игра ќе чекаат Игор Алексовски, Кристијан Тошевски, Вања Марковиќ, Ацо Стојков, Бојан Колевски, Јован Попзлатанов и Бесар Исени.