Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Тошевски, официјално претставен во екипата на Тирана
Тошевски, официјално претставен во екипата на Тирана

Тошевски, официјално претставен во екипата на Тирана

После две години поминати во Вардар, македонскиот репрезентативец, Кристијан Тошевски се реши за промена на средината и во новата сезона ќе настапува за екипата на Тирана, во првенството на Албанија.

Тошевски е уште еден од низата поискусни играчи кои го напуштија Шампионот на Македонија. Истото претходно го сторија Гачевски, Жуниор и Новак.

Инаку, Тошевски стави потпис на двегодишен договор со новиот клуб.