Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Одредени термините за првите десет кола на Вардар, во групната фаза од ЛШ
Одредени термините за првите десет кола на Вардар, во групната фаза од ЛШ

Одредени термините за првите десет кола на Вардар, во групната фаза од ЛШ

Познати се термините на одигрување натпревари за првите десет кола во Лигата на Шампионите. Европската ракометна федерација во договор со клубовите, како и телевизиите кои ги пренесуваат мечевите од најголемото ракометно натпреварување, ги одредија саатниците за првите десет меча во ЛШ.

Единствено, се уште не е познат, точниот датум за гостинскиот дуел на Вардар против екипата на Киелце, кој треба да се одигра на 25 или 26.ноември.

Ова се термините и саатниците за првите десет кола на Вардар, во рамките на групната фаза: 

1 коло – 16 септември
Мешков Брест – Вардар 1961 18,45 ч.

2 коло – 24 септември
Вардар 1961 – Елверум 20,45 ч.

3 коло – 1 октомври
ПИК Сегед – Вардар 1961 18,45 ч.

4 коло – 15 октомври
Вардар 1961 – Флензбург 20,45 ч.

5 коло – 22 октомври
Вардар 1961 – Порто 20,45 ч.

6 коло – 29 октомври
ПСЖ – Вардар 1961 20,45 ч.

7 коло – 19 ноември
Вардар 1961 – Кјелце 18,45 ч.

8 коло – 25/26 ноември
Кјелце – Вардар 1961

9 коло – 3 декември
Порто – Вардар 1961 20,45 ч.

10 коло – 10 декември
Вардар 1961 – ПСЖ 20,45 ч.

Во новата натпреварувачка сезона, натпреварите во ЛШ ќе се играат во среда и четврток.