Sunday ,22 September 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Тошевски со репрезентативен повик
Тошевски со репрезентативен повик

Тошевски со репрезентативен повик

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за првите два меча од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020 година. Кристијан Тошевски е единствен играч од ФК Вардар кој се наоѓа на овој список.

Повикани играчи:

52915660_1054748181391212_8657102756613455872_n

Првиот натпревар Македонија го игра во Скопје против Летонија на 21 март, додека на 24 март се гостува во Љубљана, на „Стожице“, каде ривал ќе биде Словенија.