Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Тошевски е повикан за репрезентацијата на Македонија
Тошевски е повикан за репрезентацијата на Македонија

Тошевски е повикан за репрезентацијата на Македонија

Фудбалерот на Вардар, Кристијан Тошевски е повикан за репрезентацијата на Македонија за натпреварите со Словенија и со Полска во квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2020 година. Тој е единствениот играч од нашиот тим кој доби повик во националниот тим на Македонија, иако списокот на повикани играчи од Вардар требаше да биде поголем.

Претходно повик за селекцијата до 21 година на Македонија доби и стоперот Никола Серафимов.

- Им посакуваме супер настапи на нашите играчи на овие натпревари.