Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Трета победа за избраниците на Сашо Јанев, генер. “2006“ продолжува со добрите игри на турнирот во Несебар
Трета победа за избраниците на Сашо Јанев, генер. “2006“ продолжува со добрите игри на турнирот во Несебар

Трета победа за избраниците на Сашо Јанев, генер. “2006“ продолжува со добрите игри на турнирот во Несебар

Утрово во Несебар (Бугарија) продолжија натпреварите на силниот меѓународен турнир “Куп на Црното Море Несебар 2018“. Своето трето коло во групата го одиграа избраниците на Сашо Јанев, тоа е генерацијата родени “2006“ година, кои запишаа нова пообеда.

Противник ни беше екипата на Ферион од Софија, која ја совладавме убедливо со резултат 4:0. Голеадата на овој дуел ја отвори Михаил Танчев, кој го отвори резултатот на 1:0. До крајот на првиот дел уште еднаш ја затресовме мрежата на противникот, преку Марко Митев кој го зголеми резултатот на 2:0. На овој дуел, тренерот Јанев им даде поголема шанса за настап на играчите, кои не добија голема минутажа на првите два натпревари. Во вториот дел потврдивме дека сме поквалитетната екипа и постигнавме уште два нови гола. Најпрво на 3:0 водството го зголеми Марко Николовски, за конечните 4:0 со својот прв гол денес да ги постави Никита Патаровски.

Утре во 16:30 играме против екипата на Академика Божурице,  додека задутре во 10:00 против Локомотив Софија 2.