Monday ,21 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Талески ќе му помага на средниот ред на Вардар
(ВИДЕО) Талески ќе му помага на средниот ред на Вардар

(ВИДЕО) Талески ќе му помага на средниот ред на Вардар

Покрај Виктор Нилдо Јуфо, Вардар ги засили своите редови со младиот Алекс Талески. Талески е роден 2000 година и игра во офанзивниот дел од средниот ред. Талески во својата кариера има настапувано за Саншајн Џорџ, Хаиделберг и Грин Гали Мелбурн од Австралија.

Преку овој видео материјал можете да се запознаете со новиот играч: