Tuesday ,25 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ангеловски повика три играчи од лидерот Вардар
Ангеловски повика три играчи од лидерот Вардар

Ангеловски повика три играчи од лидерот Вардар

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО 2020.

На списокот се најдоа и три играчи од редовите на лидерот Вардар. Станува збор за дефанзивците Кристијан Тошевски и Марио Младеновски, како и одличниот напаѓач на нашиот тим и најдобар стрелец во ПМФЛ, Даниел Аврамовски.

Список на сите повикани играчи:

sostav-mkd