Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Пристигна и 9-от трофеј за ФК ВАРДАР!
Пристигна и 9-от трофеј за ФК ВАРДАР!

Пристигна и 9-от трофеј за ФК ВАРДАР!

Денеска и официјлно во витрините на Вардар пристигнува уште еден трофеј, 9-ти во клубската историја на клубот.
По денешните 90 минути, во Кратово и нерешениот резултат од 2:2, пехарот, и победничкото славје на момците и Комитите во Кратово започна.

Ви доловуваме накратко една фотографија од победничката фотографија на управата, и играчите на клубот.
Фото: Таневски го подигнува пехарот.
ПЕХАРОТ ПРИСТИГНА И ВО РАЦЕТЕ НА ГОРАН НИКОЛОВСКИ – ТУРЧИН!
Фото: fkvardar.mk