Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Второ место за Македонија У16 на развојниот турнир на УЕФА
Второ место за Македонија У16 на развојниот турнир на УЕФА

Второ место за Македонија У16 на развојниот турнир на УЕФА

Второ место за Македонија У16 на развојниот турнир на УЕФА, кој изминатиов период се играше во Бугарија.

Во конкуренција на уште три репрезентации, Македонија на крајот заврши како второпласирана.

Беа забележани победи во дуелите со Гибралтар (на пенали 6:5) и Косово (5:1), додека бевме минимално поразени од Бугарија со резултат 0:1.

1

Дел од овој развоен турнир беа и тројца играчи од нашата младинска школа. Се работи за Лука Атанасовски, Емир Шаботиќ и Златко Радески, кои имаа свој придонес во остварениот пласман.