Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 2.коло плеј-оф! Вардар и Металург ги загубија дерби дуелите
Преглед 2.коло плеј-оф! Вардар и Металург ги загубија дерби дуелите

Преглед 2.коло плеј-оф! Вардар и Металург ги загубија дерби дуелите

Изминатиот викенд се одигра 2.коло во плеј-офот во женската лига, во оваа рунда имаше два дерби дуели. Во едниот Вардар како гостин беше поразен од Ѓорче Петров, на вториот Куманово дојде до бодови во Автокоманда против тимот на Металург. Ова се резултатите од оваа рудна:

Табелата по 2.коло во Плеј-офот изгледа вака:

Во идното, третто коли ќе се одиграат следните натпревари: