Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Трпчевски од Кавадарци, ќе го суди дербито на Пелистер и Вардар
Трпчевски од Кавадарци, ќе го суди дербито на Пелистер и Вардар

Трпчевски од Кавадарци, ќе го суди дербито на Пелистер и Вардар

Утре со почеток од 13:00 часот на стадионот „Петар Милошевски“ во Битола, ќе се одигра дербито од 14.коло во ВМФЛ меѓу екипите на Пелистер и Вардар.

ФФМ за главен судија го делегираше Стојанче Трпчевски од Кавадарци, додека негови помошници ќе бидат Драган Трпчевски и Душко Панов, исто така од Кавадарци.