Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Дарко Трпезановски помина најмногу минути на теренот за вардаровите кадети
Дарко Трпезановски помина најмногу минути на теренот за вардаровите кадети

Дарко Трпезановски помина најмногу минути на теренот за вардаровите кадети

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар без разлика на промените во составот, се наоѓаа на добар пат да ја освојат Шампионската титула, но сезоната беше прекината после 14 одиграни натпревари.

Што се однесува до статистиката во оваа екипа, како играч со најголема минутажа се покажа бекот Дарко Трпезановски. Погледнете ја листата на играчи кои запишаа минути за кадетите на ФК Вардар.

1. Дарко Трпезановски  -1156 минути

2. Славче Живков  -1101

3. Филип Ѓоргоски  -1027

4. Дарио Јовановски  -851

5. Грегори Давков  -810

6. Лео Андрески  -727

7. Филип Ѓорѓиевски  -722

8. Дамјан Марковски  -696

9. Гоце Јовчев  -630

10. Георг Стојановски  -630

11. Петар Давидовски  -603

12. Антонио Мирков  -603

13. Лука Стојковски  -540

14. Стефан Стојановски  -524

15. Петре Тасевски  -516

16. Теодор Перковски  -403

17. Марио Ричков  -343

18. Андреј Стојчевски  -247

19. Абдулах Хасани  -225

20. Алек Сељанац  -180

21. Филип Трајковски  -167

22. Алек Саит  -152

23. Лука Ивановски  -150

24. Бесар Гуџуфи  -145

25. Димитар Стоимов  -130

26. Левент Ибраим  -116

27. Давид Љушев  -115

28. Наум Ангелов  -90

29. Горазд Попов  -83

30. Никола Анчевски  -73

31. Сулејман Исмаиљи  -59

32. Дарко Младеновиќ  -36