Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Градската пресметка низ директен пренос
Градската пресметка низ директен пренос

Градската пресметка низ директен пренос

За неполн час на Градскиот стадион во Скопје ќе се одигра нов натпревар од ПМФЛ, овој пат во директен дуел ќе бидат градските ривали, тимовите на Работнички и Вардар. И двете екипи на овој натпревар влегуваат со мотив за победа, Работнички сезонава игра многу лошо, градскиот ривал се наоѓа на 9. место со само 10. освоени бодови, Вардарци пак, ќе бркаат триумф по големиот неуспех против Победа и поразот во Могила.

Денешниот дуел кој започнува од 14:30 часот, ќе можете да го проследите низ директен ТВ пренос на Нова. Се надеваме на три бодови на нашиот тим.