Saturday ,01 October 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Младите екипи на ФК Вардар освоија максимални 12 бодови во 5.коло
Младите екипи на ФК Вардар освоија максимални 12 бодови во 5.коло

Младите екипи на ФК Вардар освоија максимални 12 бодови во 5.коло

Младинските екипи на ФК Вардар освоија максимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Скопје. Сите четири екипи триумфираа на дуелите со овој противник, а како најубедливи се покажаа помладите пионери. Кадетите и младинците славеа на домашен терен, додека пионерските екипи победија на теренот во Нова Колонија.

Во продолжение комплетните резултати во сите четири категории.

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Вардар  0:11

ФК Работнички – ФК Њу Старс  3:0

ФК Шкендија – ФК Македонија Ѓ.П  2:2

ФК Кул – ФК Шкупи  2:2

ФК Брегалница – ФК Академија Пандев  1:2

ФК Ренова – ФК Пелистер  1:0

Пионерска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Вардар  1:2

ФК Работнички – ФК Њу Старс  3:0

ФК Шкендија – ФК Македонија Ѓ.П  0:0

ФК Кул – ФК Шкупи  3:0

ФК Брегалница – ФК Академија Пандев  0:3

ФК Ренова – ФК Пелистер  2:4

Кадетска Супер лига:

ФК Вардар – ФК Скопје  5:2

ФК Њу Старс – ФК Работнички  2:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкендија  2:3

ФК Шкупи – ФК Кул  0:0

ФК Академија Пандев – ФК Брегалница  2:1

ФК Пелистер – ФК Ренова  2:1

Младинска Супер лига:

ФК Вардар – ФК Скопје  5:0

ФК Њу Старс – ФК Работнички  3:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкендија  2:0

ФК Шкупи – ФК Кул  0:1

ФК Академија Пандев – ФК Брегалница  4:1

ФК Пелистер – ФК Ренова  3:0

Во ова коло, слободна беше екипата на Победа од Прилеп, поради откажувањето сезонава на Куманово Еуроспорт.