Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре е „Денот Д“ за европскиот фудбал
Утре е „Денот Д“ за европскиот фудбал

Утре е „Денот Д“ за европскиот фудбал

УЕФА во вторник (утре) ќе донесе конечна одлука за тоа како да заврши сезоната во европскиот фудбал, а денеска пристигнаа информации дека би можел да се игра фајнл-фор во Лигата на шампиони и Лига Европа.

Според последните информации, Европското првенство оваа година ќе биде одложено и ќе се одигра следното лето, додека пак шампионатите ширум Европа и светот ќе продолжат по средината на идниот месец па се до крајот на јуни.

Секако ова се само шпекулации, Повеќе детали УЕФА ќе соопшти утре после состанокот.