Wednesday ,25 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Ристовски се најде во изборот на СЕХА за најдобри одбрани, во 1/4 финалните мечеви
(ВИДЕО) Ристовски се најде во изборот на СЕХА за најдобри одбрани, во 1/4 финалните мечеви

(ВИДЕО) Ристовски се најде во изборот на СЕХА за најдобри одбрани, во 1/4 финалните мечеви

Вардар е многу блиску до пласман на завршниот турнир во СЕХА-лигата, откако го доби првиот 1/4 финален меч против екипата на Нексе. Своето деби го имаше голманот, Борко Ристовски кој имаше вкупно 7 одбрани, а една од нив се најде во изборот на СЕХА за најдобри, на 1/4 финалните натпревари.

Погледнете го видеото со најдобрите одбрани.