Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар утре против Дравиња од 18 часот
Вардар утре против Дравиња од 18 часот

Вардар утре против Дравиња од 18 часот

ФК Вардар утре ќе го одигра првиот тест натпревар на летните подготовки во Словенија. Противник на Вардарци ќе им биде тимот на Дравиња кој доаѓа од Словенске Коњице. Овој натпревар е предвидено да започне со почеток од 18.00 часот.

Екипата на Дравиња доаѓа од Словенија и во овој момент настапува во третата по ранг лига во земјата. Овој тим е составен од домашни играчи, а има и еден интернационалец од Србија.

fkv

Дека се работи за доста неквалитетен тим покажува и податокот дека тимот на Марибор во пријателски натпревар одигран на 26-ти јуни ја поразил екипата  на Дравиња со високи 10:0.

Очекуваме добра игра на Вардар и лесна победа. Сеуште не е познато дали ќе има видео стрим од овој дуел на официјалната страна на ФК Вардар.