Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардарци се тестираа, утре резултатите
Вардарци се тестираа, утре резултатите

Вардарци се тестираа, утре резултатите

Денеска продолжува тестирањето на клубовите од Првата лига.

Мобилната екипа на Клиничката болница „Аџибадем Систина“ беше во Тренинг Кампот на ФК Вардар и изврши тестирање за Ковид-19 на членовите на клубот.

78555541_2993744487387212_1491103733390508032_o

Резултатите од Вардарци ќе бидат познати во текот на утрешниот ден.

Да се надеваме дека нема да има позитивни.