Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) СЕХА потсети на мајсторијата на Марковиќ и Стоилов во преполното „Кале“
(ВИДЕО) СЕХА потсети на мајсторијата на Марковиќ и Стоилов во преполното „Кале“

(ВИДЕО) СЕХА потсети на мајсторијата на Марковиќ и Стоилов во преполното „Кале“

Медија тимот на регионалната СЕХА Гаспром лига во периодот без  натпревари, ги потсетувава фановите на  најдобрите потези во историјата на ова  натпреварување. Тие издвоиа еден интересен момент, мајсторска  асистенцијата на Столе Стоилов кон српското крило, Добривоје Марковиќ.  Погледнете го овој гол од мечот против тимот на Загреб, кој се играше во салата  „Кале“ пред полни трибини и со одлична атмосфера која ја создаваат Комити.