Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) За кого се игра фудбалот во Македонија? ,,Стоп” за Комити во Гостивар
(ФОТО) За кого се игра фудбалот во Македонија? ,,Стоп” за Комити во Гостивар

(ФОТО) За кого се игра фудбалот во Македонија? ,,Стоп” за Комити во Гостивар

Ништо ново кога е во прашање македонскиот фудбал и љубителите на истиот. Дерби натпреварот на Гостивар и Вардар кој треба да се одигра в сабота, наместо да биде празник на фудбалот со полни трибини, ќе биде осиромашен, бидејќи на навивачите на Вардар им е забрането да гостуваат во Гостивар и да придонесат за уште подобар натпревар.

Причината поради која на ,,Комитите” не им е дозволен влез на стадион е во тоа што противникот не игра на својот стадион во главниот град, туку игра на стадион во Голема Речица. Ќе беше празник на фудбалот за Вардарци, и за ,,Комитите” кои се подготвуваа за одлично гостување и супер бројка. Штета!

312012930_655048146001005_3830114872408586121_n