Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Еуфоријата расте, Вардар чека противник!
Еуфоријата расте, Вардар чека противник!

Еуфоријата расте, Вардар чека противник!

Еуфоријата раста се повеќе и повеќе. уште неполни 24 часа Вардар ќе го дознае својот противиник во второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите.
Ждребот е утре во 12 часот во Нион, директен линк за извлекувањето ќе добиете во текот на денешниот ден.

Секој си има своја физија. и свој можен противник во квалификациите.
Ние однаставно велиме, нека има само среќа. да се избегнат Селтик. Стеауа, Лудогорец, Динамо Загреб,
другите противници се од калибарот на тимови со кој може Вардар да се надигрува!
Напред Вардар!